ACTOSED HP Ready

Produkty » Preparaty do mycia i dezynfekcji

  • ACTOSED HP Ready
    ACTOSED HP Ready
Oferta

Actosed Hp Ready 5L

Właściwości

Actosed® HP Ready to sporobójczy środek dezynfekujący zawierający kwas nadoctowy i nadtlenek wodoru, stosowany do dezynfekcji wysokiego poziomu narzędzi medycznych i endoskopów, działający na bakterie (w tym Tbc), wirusy i grzyby. Actosed® HP Ready jest aktywowany podczas użytkowania i przygotowywany do użycia.

Zastosowanie:

Actosed® HP Ready zawiera środki antykorozyjne. Stosowany do dezynfekcji wysokiego poziomu narzędzi medycznych i endoskopów wykonanych ze stali, szkła, ceramiki, silikonu, tworzyw sztucznych. Możliwość utylizacji bez konieczności neutralizacji. Zapewnia bezpieczne użytkowanie dla środowiska i personelu.

 

Actosed® HP Ready jest przeznaczony do dezynfekcji wysokiego poziomu narzędzi chirurgicznych i endoskopów. Nadaje się do ręcznego stosowania w kąpieli dezynfekcyjnej ręcznie oraz w automatycznych myjkach endoskopowych.

Skład chemiczny

Ilość substancji czynnej w 100 g:

Actosed® HP Ready: stabilizator, inhibitory korozji i substancje pomocnicze

Actosed® HP Ready: Aktywator: ≤ 6% kwas nadoctowy

Aktywowany produkt zawiera początkowo ≥2000 ppm kwasu nadoctowego i ≥5000 ppm nadtlenku wodoru.

 

Aktywność mikrobiologiczna

Aktywność mikrobiologiczna

Metoda badania

Stężenie

Czas działania

Bakteriobójczy (w tym MRSA)

EN 14561

Gotowy do użycia

5 minute

Grzybobójczy (C. albicans, A.brasiliensis)

EN 14562

Gotowy do użycia

5 minute

Prątkobójczy

14563

Gotowy do użycia

5 minute

Wirusobójczy (VAdeno, Polio, MNV)

EN 14476

Gotowy do użycia

5 minute

Sporobójczy (B. subtilis)

EN 13704

Gotowy do użycia

5 minute

 

Sposób użycia

Sposób przygotowania:

Jest oferowany jako Actosed® HP Ready 4750 ml + Actosed® HP Ready Aktywator 250 ml. Po dodaniu aktywatora do produktu otrzymuje się, 5000 ml roztworu gotowego do użycia. Produkt aktywuje się poprzez zmieszanie Actosed® HP Ready z Actosed® HP Ready Aktywator. Całą butelkę Actosed® HP Ready Aktywator wlewa się do Actosed® HP Ready. Zakręcić nakrętkę i dokładnie wymieszać. Produkt jest gotowy do użycia i nie wymaga rekonstytucji.

 

Pasek testowy: Jest sprzedawany w pudełkach zawierających 25 pasków. Przygotowany roztwór jest stabilny przez 5 dni. Aktywność roztworu należy sprawdzić za pomocą pasków testowych.

 

Dezynfekcja ręczna:

Przed dezynfekcją narzędzia należy czyścić enzymatycznym środkiem czyszczącym. Podczas tego procesu czyszczenia polecamy nasz produkt o nazwie Actoclean® Perfect. Po procesie czyszczenia wstępnego powierzchnie zewnętrzne i kanały wewnętrzne są spłukiwane w taki sposób, aby nie pozostały żadne pozostałości, i suszone. Przygotowany produkt wkładamy do kąpieli.

 

Wstępnie oczyszczone instrumenty zanurza się w wannie w taki sposób, aby wszystkie powierzchnie i wgłębienia miały kontakt z roztworem. Pokrywka wanny powinna być zawsze zamknięta podczas użytkowania. Po czasie działania instrumenty medyczne są wyjmowane z wanny, płukane sterylną wodą lub wodą o jakości co najmniej wody pitnej. Proces płukania powinien trwać co najmniej 1 minutę zgodnie z procedurą.

 

Podczas pracy z roztworem należy nosić środki ochrony osobistej (takie jak rękawice, okulary itp.).

 

Dezynfekcja w myjce endoskopowej:

Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta maszyny. Przygotowany Actosed® HP Ready jest dodawany do maszyny. Przygotowanie jest takie, jak opisano powyżej. Wstępnie oczyszczone instrumenty umieszcza się w maszynie tak, aby wszystkie powierzchnie miały kontakt z roztworem. Mycie powinno odbywać się zgodnie z harmonogramem ustalonym przez producenta maszyny zgodnie z instrukcją użycia roztworu.

 

Instrukcja płukania:

Proces płukania; po upływie zalecanego czasu kontaktu wypłukać wyroby medyczne wodą o jakości co najmniej wody pitnej i wysuszyć. Podczas płukania użyj wystarczającej ilości wody, aby całkowicie zakryć urządzenie i pozostaw urządzenie w wodzie przez co najmniej 1 minutę. Nie używaj ponownie wody do płukania lub innych celów. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby uzyskać dodatkowe instrukcje płukania.

 

Opakowania

Jednostka Sztuk w Opakowaniu Nr art.

5 l (4750 ml + 250 ml aktywatora) 2 01.7303.5

Pasek testowy – opakowanie 25 szt. 1 14.5199.25